Sveikatos patarimai: kraujotakos sutrikimai

Doc. dr. Juozas Vasiliauskas
2013-12-15

Kraujotakos sutrikimų, o ypatingai smegenų nepakankamumo gydymas tampa vis didesne problema tarp pagyvenusių žmonių. Galvos svaigimas, sutrikusi atmintis, rankų tirpimas, visi šie sutrikimai yra psichinės ir neurologinės kilmės. Problemų sprendimo taikiniu yra kraujagyslių mikrocirkuliacijos ir ląstelių metobolizmo gerinimas. Preparatai, kurių sudėtyje yra ginkmedžio, amalo ir gudobelės, gerina kraujotaką, deguonies pasisavinimą, jo panaudojimą ir sprendžia kitas problemas susijusias su kraujotakos sutikimais bei jų pasekmėmis.

Kraujo mikrocirkuliacijos sutrikimai

Kraujo mikrocirkuliacijos sutrikimai atsiranda tuomet, kai sumažėja audinių perfuzinis spaudimas, sutrinka mikrocirkuliacija. Išemiją sukelia patologinis arterijų, rečiau – arteriolių, prekapiliarų ir pačių kapiliarų procesas, susiaurinantis arba uždarantis spindį. Anksti diagnozavus šią problemą gali būti sėkmingai taikomas konservatyvus gydymas, kuris sustabdo ligos progresavimą ir užkerta kelią komplikacijoms. Ligai progresuojant, didėjant galūnių išemijai, taikomi rekonstrukcinės arterijų chirurgijos metodai.

Protarpinis šlubumas yra simptomas, kuris visada rodo, kad kojų raumenų aprūpinimas krauju sumažėjęs ir dirbantys raumenys gauna per mažai deguonies. Tai vienas iš labai specifinių simptomų, nes jokiomis kitokiomis aplinkybėmis jis neatsiranda. Iš šio simptomo galima nustatyti kojų arterinės kraujotakos sutrikimą. Tai blauzdų, rečiau šlaunų ar sėdmenų skausmas, kuris atsiranda einant. Nuėjęs tam tikrą atstumą, žmogus turi sustoti, nes raumenų skausmas darosi nepakenčiamas. Trumpai pailsėjęs, jis vėl gali nueiti tą patį atstumą, iki toks skausmas jį sustabdo iš naujo. Pagal tam tikro atstumo nuėjimą galima spręsti apie kraujotakos sutrikimo laipsnį, o jos trumpėjimas laikui bėgant rodo ligos progresavimą. Ligai progresuojant, atstumas, kurį žmogus gali nueiti be skausmo, trumpėja. Taip atsitinka dėl to, kad siaurėjant ir ankant vis ilgesnėms arterijų dalims, mažėja veikiančių kolateralinių šakų, todėl kraujotaka blogėja – atsiranda nuolatiniai skausmai, kurie didesni naktį. Susidarius didesniam kraujo sąstoviui, audiniai sunaudoja daugiau deguonies. Dažniausiai nekrozė atsiranda tuomet, kaisistolinis kulkšnių kraujospūdis sumažėja. Bet audiniai gali žūti ir esant aukštesniam sistoliniam spaudimui. Nuolatinių skausmų ir nekrozės (gangrenos) stadijos kvalifikuojamos kaip kritinė galūnės išemija.

Ginkmedis, amalas ir gudobelė

Jau prieš 1000 metų ginkmedis buvo vartojamas kinų ir japonų medicinoje gydant astmą, hipertenziją ir anginą. Ginkmedis sumažina kraujo ląstelių, tokių kaip eritrocitai ir trobocitai agregaciją. To pasekoje pagerėja kraujo tėkmės greitis, sumažėja jo klampumas. Periferinės kraujagyslės, tai yra tos, kurios išsidėsčiusios toliau nuo vidaus organų – rankose, kojose. Ginkmedyje esančios medžiagos taip pat padeda kraujui geriau pasisavinti deguonį plaučiuose bei jį atiduoti tiems audiniams, kuriems jo labiausiai reikia. Tokia pačią funkciją jis pagerina, kuria kraujas atlieka ir su gliukoze, ją pasisavindamas plonajame žarnyne ir išnešiodamas po visą organizmą. Ginkmedžio ekstraktuose randamos medžiagos neutralizuojancios laisvuosius radikalus, nes jie dažniausiai gali sukelti išeminius širdies susirgimus bei metabolizmo sutrikimus.

Paprastasis amalas – tai visžalis puskrūmis, kuris randamas augantis ant kitų medžių. Maitindamasis kitų medžių mineralinėmis medžiagomis, amalas gamina junginius, kurie vartojami įvairiuose preparatuose skirtuose gerinti širdies, kraujagyslių ir kraujo funkcijas. Dažniausiai pastebimi poveikiai vartojant paprastojo amalo produktus: kraujospūdžio sumažėjimas, vainikinių kraujagyslių skersmens padidėjimas, širdies aritmijų išnykimas, sumažėjęs arba išnykęs galvos svaigimas.

Gudobelės vaisiai ypatingai turtingi įvairiais cheminiais junginiais. Vartojant profilaktikai jie padeda išvengti daugelio ligų, o sergant išgydo. Vienas iš gudobelės teigiamų poveikių – tai širdies ir kraujagyslių sistemos darbo gerinimas. Vartojant gudobelės ekstraktus pastebimas teigiamas poveikis stiprinant širdies raumenį. Taip pat gudobelėje esantys junginiai pagerina vainikinių širdies ir periferinių kraujagyslių prisipildymą krauju, taip visi audiniai geriau aprūpinami deguonimi.

Cefavora

Tai homeopatinis preparatas, kuriame sujungiamos visos ginkmedžio, paprastojo amalo ir gudobelės gydomosios savybės. Preparatas skirtas kraujotakos gerinimui. Preparate esančios medžiagos sustiprina viena kitos gydomąsias savybes. Preparatas atpalaiduoja visas arterijas, padidina kraujo tėkmės greitį, jo gebėjimą pernešti organizmui reikalingą deguonį. Cefavora gerina kraujotakos sutrikimus širdyje, rankose, kojose. Tai puikus preparatas padedantis kovoti kraujotakos sistemos negalavimais. Šis preparatas yra natūralus ir neturi šalutinių poveikių. Cefavora galima naudoti tiek sergant, tiek profilaktikai.

Apie mus

"Ramunėlės" vaistinių tinklą sudaro ilgametę patirtį sukaupę vaistininkai provizoriai, išlaikę tradicinių vaistinių dvasią. Plačiau »

» Prisijunkite prie mūsų (2)

» Pasiūlykite mums patalpas