Sveikatos patarimai: kaip įveikti makšties sausumą?

Gydytoja ginekologė D. Keršulytė
2013-06-20

kersulyteAr žinote, kad:

  • Iki 40 proc. moterų jaučia makšties sausumą menopauzės laikotarpiu.
  • Tik 20 proc. moterų, jaučiančių šiuos simptomus, kreipiasi į gydytojus.

Šiais laikais moterys nuolat lenktyniauja su laiku, stengiasi visur suspėti, atrodyti bent pora metų jaunesnės. Atsiradusias raukšleles galima išlyginti, bet organizmo laikrodis tiksi neskaičiuodamas raukšlių. Sausėjanti makšties gleivinė daugeliui tampa problema, neleidžiančia atsipalaiduoti, džiaugtis gyvenimu ir visais jo teikiamais malonumais.

Sulaukus 40-ies prasideda naujas, ne mažiau gražus gyvenimo etapas. Organizme vyksta pokyčiai, mažėja hormono estrogeno kiekis, su laiku prasideda menopauzė, tačiau tai nėra gyvenimo pabaiga! Daug yra kalbėta apie karščio pylimus, nuotaikų kaitas, tačiau vienas nemaloniausių simptomų, apie kurį beveik niekas nešneka ir kuris savaime nepraeina, yra makšties sausumas, sukeliantis sausumo jausmą, niežulį, peršėjimą, skausmą lytinių santykių metu.

Dažna moteris makšties išsausėjimą laiko neišvengiamu dalyku ir pagalbos neieško. Tačiau makštį drėkinti rekomenduotina ne tik dėl nemalonių simptomų, bet ir dėl šios priežasties galinčių atsirasti rimtesnių sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui:

  • dirgli šlapimo pūslė, pasireiškianti padažnėjusiu šlapinimusi, skausmu šlapinimosi metu, pilvo apačios bei strėnų tempimu, padažnėjusiais šlapimo pūslės uždegimais;
  • makšties sienelės išsausėjimas ir nusileidimas;
  • gausios vandeningos išskyros, ypač po lytinių santykių.

Makšties sausumą, peršėjimą, deginimo jausmą, vulvos sudirgimą galima gydyti vietiškai, naudojant drėkinamąsias nehormonines priemones: lubrikantus arba specialias makšties ovules. Lubrikantai veikia tik tuo momentu, malšindami simptomus. Ilgalaikį drėkinamąjį, regeneruojamąjį ir apsauginį poveikį turi makšties ovulės su hialurono rūgštimi ir naudingomis vaistinėmis žolelėmis, arbatmedžių aliejumi ir vitaminu E. Tokios šiuo metu Lietuvoje yra tik makšties ovulės “Feminella Hyalosoft”, atitinkančios rekomendacijas makšties sausumui gydyti.

Apie mus

"Ramunėlės" vaistinių tinklą sudaro ilgametę patirtį sukaupę vaistininkai provizoriai, išlaikę tradicinių vaistinių dvasią. Plačiau »

» Prisijunkite prie mūsų (2)

» Pasiūlykite mums patalpas