Sveikatos patarimai: kaip paskatinti savo medžiagų apykaitą

Ramunėlės vaistinė
2016-10-01

Jeigu vargina sulėtėjusi žarnyno veikla, dėl kurios kelias dienas neinate į tualetą, ar įkyrėjo diskomforto pojūtis ir pūtimas, turime Jums gerų žinių – nedaug pakeitę savo kasdienius įpročius ir pasinaudoję augalų gydomosiomis savybėmis nemalonius negalavimus galite įveikti greitai ir natūraliu būdu.

Vidurių užkietėjimas – tai sutrikęs ar nedažnas (rečiau nei 2 kartus per savaitę) tuštinimasis. Taigi kelių dienų nukrypimas nereiškia, kad jus vargina vidurių užkietėjimas – kasdienis lankymasis tualete nėra taisyklė. Kiekvienas iš mūsų turi savo individualų ritmą. Normalu yra tualete lankytis ir tris kartus per dieną, ir tris kartus per savaitę. Vis dėlto, jeigu problema ištinka Jus, turėtumėte žinoti, kad dažniausia vidurių užkietėjimo priežastis yra skaidulų negausi mityba, sėdimoji gyvensena, nepakankamas vandens vartojimas ir susilaikymas nuo tuštinimosi. Be to, vidurių užkietėjimas gali virsti įkyresne problema, ypač jeigu sulaikomi skysčiai ir ima pūsti pilvą. Norėdami padėti mūsų organizmui išvengti vidurių užkietėjimo ir jį įveikti, turėtume išsiugdyti sveikų įpročių ir pasinaudoti augalų gydomosiomis savybėmis.

Kaip mums gali pagelbėti fitoterapija?

Šiuolaikiniai mokslo tyrimai patvirtina tradicinių augalinių žaliavų, pvz., velniapupių, kurios skatina ir pagreitina virškinimą, skatina tuštinimąsi, savybes. Velniapupių lapuose ir sėklose yra terapijai vartojamų veikliųjų junginių. Velniapupių poveikio rezultatai juntami po 8–12 valandų pavartojus, todėl rekomenduojama vartoti vakare, prieš miegą, kad ryte būtų galima be problemų pasinaudoti tualetu.

Norint išvengti vidurių užkietėjimo, ekspertai rekomenduoja:

  • kasdien išgerti kelis litrus vandens;
  • valgyti vaisių ir daržovių;
  • reguliariai mankštintis;
  • kasdien vartoti skaidulų, kurių yra javuose ir rupių miltų kepiniuose;
  • kiek įmanoma riboti alkoholio vartojimą ir rūkymą.

Siauralapė velniapupė

Natūraliai paplitusi Egipte, Sudane ir šiaurės Afrikoje. Dažniausiai eksportuojama iš Aleksandrijos, todėl vadinama Senna alexandrina. Velniapupę kaip vidurių paleidžiamąją priemonę gydymo tikslais pradėjo vartoti X–XI amžiais arabai, kurie ją vadino sanna arba sanam, todėl šiais laikas dažnai vadinama senna arba senes.

Viduriams užkietėjus vaikams ir nėščiosioms ypač rekomenduojamos smiltyninių gysločių sėklos. Pasižymi vidurių paleidžiamosiomis savybėmis, palengvina tuštinimąsi – padidina išmatų masės tūrį ir skatina žarnų peristaltiką, veikdamos žarnų sieneles. Pagrindinis brinkstančių vidurių paleidžiamųjų žaliavų privalumas yra tai, kad saugu vartoti, todėl tinka net vaikams ir nėščiosioms.

Apie mus

"Ramunėlės" vaistinių tinklą sudaro ilgametę patirtį sukaupę vaistininkai provizoriai, išlaikę tradicinių vaistinių dvasią. Plačiau »

» Prisijunkite prie mūsų (2)

» Pasiūlykite mums patalpas