Sveikatos patarimai: stresas

Ramunėlės vaistinė
2016-09-01

STRESAS – mobilizuojantis veiksnys ar civilizacijos liga

Labai dažnai stresas suvokiamas kaip mūsų organizmą žalojantis ir daugelį ligų skatinantis veiksnys. Kartu būtina nepamiršti teigiamų streso aspektų, kurie leidžia mums mobilizuoti organizmą ir susidoroti su kasdieniais sunkumais.

Nuolatinis, ilgalaikis stresas ir per stiprus nervinis sužadinimas, užuot mus mobilizavęs, sukelia suirzimą, išsiblaškymą, per stiprų jautrumą išoriniams impulsams, užmigimo problemų ir nemigą.
Lėtinis stresas gali paskatinti kraujotakos negalavimų atsiradimą, pvz., greitesnę širdies veiklą nerviniu pagrindu, galvos skausmus ir svaigimą, taip pat virškinamojo trakto veiklos sutrikimus, pasireiškiančius pilvo spazmais, skausmais ar net viduriavimu. Labai dažnas su stresu susijęs sutrikimas yra sunkumas užmigti ar net nemiga. Vakarinių problemų užmiegant gali atsirasti dėl per didelės įtampos ir streso, kurie vargina visą dieną. Tokiais atvejais ypač rekomenduojamos raminamojo poveikio augalinės žaliavos (sedatyvai).

Natūralios žolelės
Raminamojo poveikio augalinės žaliavos yra pranašesnės už sintetinius migdomuosius vaistus tuo, kad nesukelia priklausomybės nuo vaistų, t. y. per stipraus pripratimo ir priklausomybės nuo šių vaistų. Šie augalai tai – valerijonų šaknys, melisų lapai, apynių spurgos, pasiflorų, sukatžolių žolė, levandų žiedai. Šie augalai stabdo perdėtą psichinį sudirgimą, kartu padeda užmigti.

Raminamojo poveikio augalinių žaliavų būna įvairiuose vaistiniuose preparatuose. Vaistinėse galima rasti monopreparatų, t. y. preparatų, kurių sudėtyje yra tik viena veiklioji sudedamoji medžiaga, arba sudėtinių, kuriuos sudaro raminamojo poveikio augalų derinys. Panaudojus panašaus poveikio augalinių žaliavų galima gauti stipresnį poveikį vartojant mažesnes veikliosios medžiagos dozes.

Be to, žaliavos papildo gydymą – veikia kitus organus ir sistemas, kurių veikla sutrikusi dėl per didelės nervinės įtampos. Raminamojo pobūdžio augalinių vaistų yra įvairių farmacinių formų, todėl sau galima pasirinkti patogiausią.

Pavyzdžiui, yra kietoji vaistų forma, pvz., tabletės, kapsulės ar dengtosios tabletės, kurios ypač rekomenduojamos pacientams, vertinantiems preparatus, kuriuos galima greitai ir patogiai nuryti. Taip pat yra skystųjų raminamųjų vaistų, paruoštų vartoti, pvz., lašų ar antpilų, ir būtinų paruošti, pvz., žolelių, kurias reikia užplikyti.

Raminamojo poveikio augalinių vaistų galima įsigyti vaistinėje be gydytojo recepto. Taigi pirkdami pasiteiraukime vaistininko, ar iš tikrųjų tai yra vaistinis preparatas, o ne maisto papildas.

Skiriasi iš esmės, nepaisant panašios pakuotės.
Vaistinis preparatas yra registruotas produktas, kurio patikrinta sudėtis ir poveikio veiksmingumas.

Maisto papildas yra maisto produktas, kuriam netaikoma vaistiniams preparatams galiojanti griežta patikra.

Apie mus

"Ramunėlės" vaistinių tinklą sudaro ilgametę patirtį sukaupę vaistininkai provizoriai, išlaikę tradicinių vaistinių dvasią. Plačiau »

» Prisijunkite prie mūsų (2)

» Pasiūlykite mums patalpas